Úvod

4-dňový letecký zájazd

Perex

Spoznajte jedno z najživších miest Európy - starobylú, živú a rozmanitú Barcelonu s plejádou originálnych architektonických stavieb od majstra Gaudího, ako nezabudnuteľný chrám Segrada Família, domy Casa Milá a Casa Batlló, rozprávkové záhrady a stavby v parku Güell, rušnú ulicu La Rambla s krásnou tržnicou, ale aj štadión štadiónov - Camp Nou, kde to ťahá nielen futbalistov a fanúšikov. 

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer letisko - hotel - letisko vrátane prehliadky mesta. 3 x ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR. 

Ubytovanie

3 x v hoteli 4*.

Stravovanie

3 x raňajky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za večeru (španielske tapas). Vstupy do Sagrady Familie a Parc Güell (vstupy je nutné objednať pri kúpe zájazdu). Ostatné vstupy. Miestnu prepravu. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká.

1. deň

Odlet z Viedne priamo do štýlového a pulzujúceho srdca Katalánska, do Barcelony. Počas prehliadky mesta si pozrieme Olympijský štadión, Palau Sant Jordi a navštívime fascinujúci, hravý a mozaikový Park Güell (UNESCO). Prejdeme sa týmto záhradným komplexom, plným nekonvenčných stavieb od geniálneho katalánskeho architekta Antoni Gaudího. Meno Gaudí je neodmysliteľne späté s kozmopolitnou Barcelonou a preto si aj popoludní obzrieme ďalšie jeho významné diela ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpmi, ktoré evokujú nohy slona. Svojim modernistickým štýlom nás nadchne Casa Milá, prezývaná La Pedrera (kameňolom). V podvečer si doprajeme individuálne voľno.

2. deň

Barcelona má čo ponúknuť každý deň, preto sa vyberieme na námestie Plaça de Catalunya a prejdeme sa po najživšej a preslávenej promenáde mesta La Rambla. Nevynecháme farebnú tržnicu, Kráľovské námestie Plaça Reial obkolesené palmami aj Plaça Sant Jaume sradnicou a sídlom katalánskej vlády Palau de la Generalitat. Kroky povedú aj k prvej stavbe na objednávku Gaudího, Palau Gűell, taktiež ku gotickej Katedrále sv. Eulálie aj ku komplexu budov, bývalej rezidencie barcelonských grófov a neskôr kráľov Aragonskej koruny, teda Palác Reial Major. Za pozornosť stojí aj bazilika Santa Maria del Mar, Olympijska štvrť či rybárska štvrť Barceloneta, Stopy v piesku zanecháme na pláži a prejdeme sa k starému prístavu aj k novému prístavnému komplexu Moll d’Espanya. Dostaneme sa aj k Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba. Večer fakultatívne ochutnáme tapas.

3. deň

3 Dnešný deň začneme návštevou novogotického chrámu Svätej rodiny Sagrady Famílie, ktorý sa stal symbolom Barcelony. Spoznáme prekrásny príklad secesnej architektúry pod záštitou UNESCO, Hospital de Sant Pau a prejdeme aj k námestiu Plaça d’Espanya, býčej aréne La Monumental či Las Arenas, ktoré si pamätajú toreadorské predstavenia. Popoludní budeme mať možnosť prezrieť si futbalový štadión Camp Nou, ktorý je domovom svetového tímu FC Barcelona.

4. deň

Do odletu si užijeme individuálne voľno a nazbierame posledné zážitky. Odlet do Viedne.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2024, Všetky práva vyhradené | , 3. marca 2024