Úvod

3-dňový autokarový zájazd 

Perex

Ak ste už boli v Krakove, je načase navštíviť ďalšie krásne poľské mesto - Vroclav. Mesto trpaslíkov, s ktorými sa stretnete všade. Kto ich nájde najviac? K tomu rozprávkovo pekné zámky Ksiaz a Brzeg a dokonalý víkendový program je na svete.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom. 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK SATUR. 

Ubytovanie

2x v hoteli 3*

Stravovanie

2x raňajky 

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie. 

Poznámka

Zmena programu vyhradená. 

Doprava

Autokar

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Na predmestí mesta Walbrzych navštívime tretí najväčší zámok v Poľsku – Ksiaz, ktorý je vystavaný na skalnom útese. Neuchváti nás len svojou veľkosťou, ale aj jeho samotnou históriou. Skalný kopec bol v hĺbke 55 metrov prevŕtaný tunelmi a tajnými chodbami. Niektoré podzemné predsiene boli dokonca spojené výťahmi. Totiž počas 2. sv. vojny to malo byť veliteľstvo Adolfa Hitlera. Niektoré jazyky tvrdia, že  práve v tuneloch hradu Ksiaz sa ukrýva stratená jantárová komnata. Popoludní prídeme do jedného z najkrajších stredoeurópskych miest s nádhernými pamiatkami. Vroclav je štvrté najväčšie mesto v Poľsku. Symbolom sú trpaslíci, roztrúsení po meste – lezú po lampách, salutujú, oddychujú na lavičke, hrajú na hudobných nástrojoch. Malí bronzoví trpaslíci vyjadrujú asi všetky ľudské vlastnosti či činnosti a prinášajú radosť a šťastie. Dominantné námestie - veľká radnica zdobená rezbárskymi sochami a ornamentmi. Soľné námestie - kvetinový trh, ktorý je nonstop otvorený. Aula Leopoldina, Ossolineum. Stare Jatki – ulica, na ktorej sú sochy domácich zvierat v životnej veľkosti – v minulosti sa pri obchodoch s mäsom konali jatky. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Ostrov Tumski - najstaršia časť mesta, klenotnica sliezskej gotiky. Na tomto ostrove sa v 10. storočí usadili Slovania a v 13. storočí to bolo druhé najdôležitejšie mesto po Prahe. Katedrála sv. Jána Krstiteľa, z ktorého je pekný výhľad na mesto, ktoré nemá žiadne výškové budovy. Pri troche šťastia si vypočujeme hudbu z najväčšieho organu v krajine. V blízkosti katedrály si prezrieme botanickú záhradu. Pôjdeme do špeciálnej rotundy, kde sa nachádza pýcha mesta, Panoráma Raclawicka. Zobrazenie rusko-poľskej bitky v 18. storočí. Kruhová maľba s rozmermi 15 x 114 m vtiahne do bojov. Obrovské plátno, namaľované tak realisticky, že budeme mať dojem, že sa skutočne nachádzame uprostred vojnového chaosu. V Szczytnickom parku si pozrieme Halu Ludovu (UNESCO), prvú modernistickú železobetónovú halu na svete. Návrat do centra, individuálne voľno. Fakultatívne: večer návrat k Hale Ludovej na koncert hrajúcej a svetelnej show jednej z najväčších fontán v Európe s 300 tryskami. Ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách odchod do mesta Brzeg kde okrem historického centra navštívime aj zámok sliezskych Piastovcov nazývaný aj „malý Wawel“. Nájdeme tu náhrobné kamene stredovekých sliezskych Piastovcov, brnenia a odev od 13. do 17. storočia. Časť výstavy je plná archeologických zbierok a modelu Ryczyna – stredovekého obranného osídlenia, modelu mesta Brzeg zo 17. a 18. storočia a vojenskej techniky. Ďalej si môžeme pozrieť obrazy Giovanniho  Pinottiho ako aj výstavu sliezskeho umenia 15. – 18. storočia zo zbierky národného múzea vo Vroclavi. V poobedňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2023, Všetky práva vyhradené | štvrtok, 28. septembra 2023