Úvod

5-dňový autokarový zájazd

Perex

Fascinujúci Rím je dejiskom, kde cisári, stavitelia, sochári, maliari vytvorili tie najkrajšie diela v dejinách. Ponorte sa do rímskych ulíc s pravým talianskym ruchom a zažite krásu Španielskeho námestia a slávnych schodov, námestia Navona, Fontány di Trevi, impozantného Kolosea a Fóra ako aj jedinečného Vatikánu s vyhliadkou z kupoly Baziliky sv. Petra a nádhernej Sixtínskej kaplnky, ktorej dokonalosť vyráža dych. 

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom. 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3* v okolí Ríma. Sprievodcu CK SATUR.

Ubytovanie

2x v hoteli 3* v okolí Ríma.

Stravovanie

2x raňajky.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 2 večere. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Doprava

Autokarová.

1. deň

Zo Slovenska vyrazíme v poobedňajších hodinách (z Bratislavy o cca 16:00 h), tranzit cez Rakúsko.

2. deň

V ranných hodinách príchod do Ríma. Jeho spoznávanie začneme v najmenšom štáte sveta, zároveň hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky. Naskytne sa nám fotogenický a bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Je to miesto, ktoré neprestáva fascinovať impozantnou výzdobu. Jej autormi sú tí najlepší renesanční umelci -Michelangelo, Bernini, Raphael a Giotto. Presun na ubytovanie v okolí Ríma.

3. deň

Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie dominanty „večného mesta“. Očarujúca Fontána di Trevi, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Piazza del Popolo či najväčšie rímske námestie Piazza Navona. Fascinujúci Anjelsky hrad, niekdajšie mauzóleum, pápežská rezidencia, ale aj väzenie. Dnes tam sídli múzeum. Navštívime tiež rímske baziliky (Bazilika Santa Maria Maggiore, Bazilika sv. Pavla), ako aj rímske katakomby.

4. deň

Dnes si v priebehu pešej prehliadky doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky. Miesto, kam sa jednoducho musí, to je novodobý div sveta Koloseum. V tesnom závese sú, kedysi pulzujúce centrum staroveku, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Pantheon či posledné a najväčšie z cisárskych fór, Trajánovo fórum. Vo večerných hodinách opustíme mesto postavené na siedmych pahorkoch a nastavíme smer Slovensko.

5. deň

Návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách (cca o 14:00 h.).

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2023, Všetky práva vyhradené | pondelok, 25. septembra 2023