Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Perex

Nechajte sa zlákať krásami Slovenska, kde pulzuje geografický stred Európy a kde bohaté banské mestá dotvorili dokonalý stredoslovenský kaleidoskop. Hrady, zámky, kostolíky, malebné uličky lákajúce k nazretiu a vznešené horské masívy, vytvárajú z tohto kúta jedinečný klenot. 

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom. 2 x ubytovanie s raňajkami v 2*/3* hoteli/penzióne. Sprievodcu CK SATUR.

Ubytovanie

2x ubytovanie v 2*/3* hoteli/penzióne

Stravovanie

2x raňajky

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Poznámka

Nástupné miesta: Bratislava, Trnava, Piešťany.

Doprava

Autokar.

1. deň

Odchod z Bratislavy v skorších ranných hodinách. Prvou zastávkou bude komplex benediktínskeho kláštora v Hronskom Beňadiku, kde si pozrieme Baziliku sv. Benedikta a sprístupnené časti kláštora. Načrieme spolu do vzácnej histórie mníšskeho života. Pokračovať budeme do Kremnických Baní. Ocitneme sa v geografickom strede Európy, ktorý sa nachádza práve v Kremnických vrchoch. Následne nás privíta banícke mesto Kremnica, kde navštívime centrum mestečka. Pozrieme si mestský hrad s kostolom sv. Kataríny a mestské opevnenie. 

2. deň

Po raňajkách sa vydáme na prehliadku vzácneho dreveného artikulárneho kostola v Hronseku. Evanjelický kostol z 18. storočia je od roku 2008 zapísaný v zozname UNESCO. Návšteva hradu v Slovenskej Ľupči bude zážitkom. Prvé zmienky sa datujú až do 13. storočia. Uchváti nás i malebná banícka obec Špania Dolina, so zachovalými pôvodnými baníckymi ľudovými stavbami s typickými drevenými pavlačami. Obec je preslávená aj paličkovaním povestných špaňodolinských čipiek. V roku 1883 tu bola otvorená i škola paličkovania. Svoje brány nám otvorí jeden z klenotov Slovenska - mesto Banská Bystrica. Historické centrum skrýva množstvo pokladov - Mestský hrad, kostol sv. Františka Xaverského, Hodinová veža, Benického dom, Pamätník SNP (fakultatívne možnosť návštevy) a mnohé ďalšie. 

3. deň

Poslednou zastávkou nášho programu bude nádherné banské mestečko Banská Štiavnica. Čaká ná námestie sv. Trojice so známym morovým stĺpom so súsoším sv. Trojice. Pri ňom sa nachádza unikátny banícky betlehem zobrazujúci vývoj, históriu a tradície v rezbárskej podobe. Počas pešej prehliadky si predstavíme ďalšie pamätihodnosti mesta ako Dom Maríny, Sládkovičovej lásky, pozrieme si radnicu, Starý zámok a Nový zámok, budovy Baníckej a Lesníckej akadémie, Banícke múzeum v prírode. Pred odchodom z mesta ešte zájdeme k najstaršiemu tajchu Veľká vodárenská, ktorý ma neobvyklú tyrkysovú farbu. Návrat do Bratislavy.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2023, Všetky práva vyhradené | pondelok, 5. júna 2023