Program

1. a 2.deň » popoludní odlet z Viedne (s prestupom) do Libanonu, po polnoci prílet do Bejrútu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah. Raňajky a presun údolím Bekaa na prehliadku skvostu rímskej antickej architektúry - chrámového komplexu v Baalbeku (UNESCO). Pozrieme si pamätnú sochu panny Márie v Zahle (svätá omša) a zastavíme sa vo vinárskej oblasti Ksara na ochutnávku vína. Návrat do hotela v Bejrúte, večera a nocľah. 3.deň » raňajky, dnes budeme putovať do „Lúrd Blízkeho východu“ - kláštora Annaya ku hrobu sv. Charbela. Pozrieme si miesta spojené so životom svätca (pustovňu, mníšske cely, kláštor a hrob). V kláštore bude slávená i svätá omša a voľno na individuálnu modlitbu a rozjímanie pri hrobe sv. Charbela. Cestou do hotela navštívime mariánske pútnické miesta Harisa, kde si uctíme Pannu Máriu (patrónka Libanonu) pri jej soche nad mestom Jounieh pri Stredozemnom mori. Večera a nocľah. 4.deň » raňajky, cestou cez údolie Kadisha uvidíme množstvo kláštorov, prídeme k nádherným cédrovým lesom (oboje UNESCO) a popri Bshare do rodnej dedinky sv. Charbela - Bekaa Kafra. V jeho rodnom dome bude slávená svätá omša. Uvidíme tiež skalný kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera a nocľah. 5.deň » raňajky, dopoludnia prehliadka nádhernej krasovej jaskyne Jeita (dĺžka 2,2 km). Pokračujeme v púti ku hrobu sv. Rafky do kláštora sv. Jozefa (svätá omša). Potom navštívime kláštor sv. Cypriána a Justíny v Kfifane, kde vzdáme úctu pri hrobe sv. Nimatulláha Hardini a bl. Estephana Nehme. Popoludní si pozrieme Byblos, jedno z najstarších obývaných miest sveta. Návrat do hotela v Bejrúte a večera. 6.deň » po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne. Informácia » Youssef Antoun Makhlouf sa narodil 8.5.1828 v Bekaa Kafra. Prijal meno Charbel, zomrel 24.12.1898 a je pochovaný v kláštore v Annaya. Počas zájazdov účasť na oficiálnom programe v kláštore Annaya 22.dňa v mesiaci.

Ubytovanie

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 4* hoteli.

Stravovanie

5 x raňajky, 4 x večere.

Doprava

Letecká doprava » Viedeň – Bejrút a späť.

Ostatné

doprava klimatizovaným autobusom, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym libanonským sprievodcom, služby sprievodcu CK /doprovod kňaza, DPH.

Povinné príplatky

etiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 220 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi priamo v Libanone).

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2023, Všetky práva vyhradené | štvrtok, 28. septembra 2023