Úvod

4-dňový autokarový zájazd

Perex

Počas štyroch dní objavíte to najlepšie z oblasti talianskych Dolomitov: majestátne horské masívy Sella Ruppe a Marmolada, najväčšie a najčistejšie severotalianske jazero Lago di Garda, pôvabné pobrežné mestečko Malcesine, 100 metrov vysoký vodopád Cascatta Varone, mesto Bolzano s typickou tirolskou architektúrou a archeologickým múzeom, ktorého unikátom je 5000 rokov starý ľadový muž Ötzi.

Ubytovanie

3 x v hoteli/penzióne 3*.

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 3 večere. Vstupy. Lanovky. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Stravovanie

3 x raňajky.

Doprava

Autokarová.

1. deň

V ranných hodinách sa presunieme zo Slovenska (z Bratislavy cca o 07:00 h)tranzitom cez Rakúsko až do oblasti talianskych Dolomitov. Navštívime mesto v alpskom štýle Cortina d‘Ampezzo. Vyhlásené exkluzívne turistické centrum, obkolesené majestátnymi štítmi Dolomitov a tiež dejisko ZOH 1956.Absolvujeme pešiu prechádzku mestom, v ktorom sa dodnes hovorí dolomitským dialektom tzv. ladinčinou. Neskôr individuálne voľno. Presunieme sa k horskému jazeru Misurina, ktoré je opradené legendami. Vyhliadka nám dopraje pohľad na priesmyk Tre Croci (1 800 m n. m.).

2. deň

Dnes nás čaká prejazd Veľkou dolomitskou cestou, na ktorej je viacero dychberúcich vyhliadkových zastávok. Priesmyk Pordoi (2239 m n. m.)s možnosťou výjazdu lanovkou na plošinu Piz Boe (2950 m n. m.), odkiaľ sa naskytne 360-stupňový výhľad na celé alpské pohorie. Ohromí tiež vyhliadka na veľké masívy Sella Ruppe, najvyšší končiar Dolomitov Marmolada (3342 mn. m.), Le Tofane, Gruppo del Sorapiss a mnohé iné. Pokračujeme do mesta veľkého šarmu, Bolzana. Hlavné mesto provincie Alto Adige s typickou tirolskou architektúrou. Po spoločnej prehliadke historického centra fakultatívne možnosť navštíviť Archeologické múzeum. Unikátna múmia 5 000rokov starého ľadového muža – Ötzi z doby bronzovej, objavený v roku 1991v Ötztalských Alpách je to, čo musíte vidieť.

3. deň

Vyberieme sa k najväčšiemu a najčistejšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda. Nenecháme si ujsť výstup lanovkou na vrch Monte Baldo (1 747 m n. m.) a z vtáčej perspektívy si vychutnáme výhľad na celé jazero. Poprechádzame sa po pobrežnom mestečku Malcesine a spoznáme aj ďalšiu veľkú atrakciu jazerného okolia - vodopád Cascatta Varone, ktorého prúd padá vnútrom skalného masívu a to z výšky takmer 100 m. Za malý poplatok vystúpime cez botanickú záhradu na odpočívadlá umiestnené vnútri skalného masívu. Odtiaľ sa nám naskytne úchvatný pohľad na padajúcu vodu.

4. deň

Cestou na Slovensko sa ešte zastavíme pri najnavštevovanejšom jazere Južného Tirolska, Lago di Braies, ktoré je pod záštitou svetového dedičstva UNESCO.Jazero bolo svedkom natáčania talianskeho seriálu Na krok od neba s Terencom Hillom. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2024, Všetky práva vyhradené | pondelok, 22. júla 2024