Úvod

3 - dňový autokarový zájazd

Perex

Prehliadka historických skvostov mesta medzi kanálmi a najmä čarovná atmosféra svetoznámeho benátskeho karnevalu nás uvedie do starých čias.

Ubytovanie

3* hotel

Celková cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom. 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3* v okolí Benátok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 2 večere. Prepravu vaporettom. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Stravovanie

raňajky

Poznámka

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokarová

1. deň

Zo Slovenska vyrazíme v skorých ranných hodinách. V popoludňajších hodinách prídeme do mesta postaveného na vode, do Benátok. Prehliadneme si ostrov Murano, ktorý je známy výrobou muránskeho skla. Postup výroby skla sa dedí z generácie na generáciu a svojím spôsobom je synonymom talianskej jedinečnosti a luxusu. Ubytujeme sa v okolí Benátok.

2. deň

Po raňajkách sa presunieme do najromantickejšieho mesta vôbec, do Benátok. Mesto leží na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostami. Vydáme sa na pešiu prehliadku. Pozornosť v spoločnosti sprievodcu presmerujeme na historické skvosty mesta – goticko-renesančný Dóžov palác či legendou opradený Most vzdychov. Bozk v gondole pod mostom a pri západe slnka údajne zaručí páru večnú lásku. Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinová veža, Ponte Rialto a ďalšie nás vrátia v čase. Užijeme si atmosféru svetoznámeho a ikonického benátskeho karnevalu, ktorý má dlhoročnú tradíciu. Dá sa povedať, že Benátčania podľahli noseniu masiek už v 11. storočí. Prítomnosť farebných masiek, kostýmov a hudby nás chytia za srdcia.

3. deň

Na ostrove Burano, ktorý je centrom benátskeho čipkárskeho priemyslu sa budeme môcť pokochať krásou pravej benátskej čipky. Cestou nás poteší aj pestrofarebnosť miestnych domčekov. Jasné farby fasád mali napomôcť každému rybárovi nájsť v hustej hmle svoj domov. Okolo obeda sa presunieme na Slovensko. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov | Nastavenia cookies

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2024, Všetky práva vyhradené | pondelok, 22. júla 2024