Perex

Kombinácia dvoch nádherných krajín, v jednej poznávanie, v druhej relax pod palmami na bielych piesočnatých plážach. Spoznáme Srí Lanku, jej najväčšie tajomstvá, bohatú históriu, usmievavých a pohostinných ľudí a oddýchneme si na plážach jedného z posledných rajov na zemi - na Maldivách.

Úvod

11-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely na Srí Lanke, 4* hotel na Maldivách

Stravovanie

polpenzia počas okruhu, možnosť doplatiť plnú penziu alebo all inclusive počas pobytu na Maldivách

Doprava

letecká z Viedne

Cena zahrňuje

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 5x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou na Srí Lanke. Vstupy do pamiatok podľa programu. Miestny prelet na Maldivy, prelet do rezortu. 4x ubytovanie s polpenziou v 4* hoteli na Maldivách. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca CK SATUR počas okruhu a asistencia česky hovoriaceho zástupcu po prílete a pri odlete z Male.

Cena nezahrňuje

Obedy. Prepitné. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 550 EUR. Vstupné víza (ETA kód) 60 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za plnú penziu na Maldivách 120 EUR, príplatok za all inclusive 280 EUR. Príplatok za jednolôžkovú izbu 1.040 EUR.

Upozornenie

Zmena programu, letových časov i odletového miesta vyhradená.

Program 1. deň

Odlet z Viedne cez Dubaj do Colomba.

Program 2. deň

Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Po prílete sa zoznámime s touto čarokrásnou a tajomnou krajinou. pozrieme si mesto Negombo.

Program 3. deň

V sloňom sirotinci v Pinnawala žije momentálne približne 70 slonov, vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie a kúpanie je obrovským zážitkom. Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke. Mystickú atmosféru miesta vytvára až 150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek na stenách. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny.

Program 4. deň

Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Do dnešného dňa sa zachovali pomníky slávnych, ktoré slúžia ako modliace miesta. Popoludní možnosť fakultatívneho výletu jeep safari a jazda na slonoch v jednom z Národných parkov.

Program 5. deň

Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Cestou do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná ajurvédických záhrad s korením a miestnym ovocím. Príchod do Kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa – Chrám Budhovho zubu. Návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.

Program 6. deň

Prehliadka mesta a návšteva chrámu. Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry.

Program 7. deň

Transfer na letisko v Colombe. Prelet na Maldivy a miestny prelet na ostrov. Čaká nás pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách. Palmy, tyrkysové more a pláže s jemným pieskom.

Program 8. deň

8. - 10. deň Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou.

Program 11. deň

Prelet do hlavného mesta Male. Odlet do Viedne.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2018, Všetky práva vyhradené | utorok, 13. novembra 2018