Perex

Nikdy nespiaci Bangkok – „Benátky východu“. Kráľovské mesto Ayuthaya. Severné Thajsko – raj pre milovníkov kultúry i prírody. Impozantné chrámy a pozostatky kedysi nádherných palácov Thajského kráľovstva. Najznámejšie pláže Thajska. Ideálne spojenie odpočinku a poznávania.

Úvod

13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.

Stravovanie

Polpenzia/plná penzia počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1× tradičná thajská večera, silvestrovská večera.

Doprava

Letecká.

Cena zahrňuje

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v 4* hoteloch počas poznávacej časti a v 4* hoteli na ostrove Koh Chang. Polpenziu/plnú penziu počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, 1 x tradičnú thajskú večeru, silvestrovskú večeru. Všetky prehliadky a transfery podľa programu. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahrňuje

Fakultatívne výlety a aktivity. Doplatok za jednolôžkovú izbu 480 EUR, cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 490 EUR.

Poznámka

MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY: 16 osôb.

Program 1. deň

Odlet z Viedne.

Program 2. deň

Prílet do Bangkoku. Vitajte v „krajine úsmevov“ a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok. Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhom lete. Večera v typickej miestnej reštaurácii.

Program 3. deň

Po raňajkách v hoteli nás bude čakať prehliadka Bangkoku. Počas poldenného výletu navštívime tri najslávnejšie chrámy Bangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajších ukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerých budov používaných pri rôznych príležitostiach: Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála, Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásny chrám Smaragdového Budhu „Wat Phra Kaew“; „Wat Po“ je najrozsiahleší chrám Bangkoku, nachádza sa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj ako domov thajských masáží; Wat Traimit je domovom grandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata). Obed a večera v miestnej reštaurácii.Poz­námka: počas návštevy Kráľovského paláca sa vyžaduje vhodné oblečenie.

Program 4. deň

Raňajky. Presun do mesta Ayuthaya, bývalého hlavného mesta Thajska (1350 – 1767). Pozrieme si impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva. Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickou bronzovou sochou a tri stredoveké pagody v cháme Wat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho času najväčším chrámom v meste Ayuthaya a bol používaný ako kráľovský chrám / palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívime slávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budeme pokračovať do mesta Tak, kde prenocujeme.

Program 5. deň

V skorých doobedňajších hodinách budeme pokračovať z mesta Tak do Chiang Mai, „ruže severu“. Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto. Obed v miestnej reštaurácii. Silvester v Chiang Mai so silvestrovskou večerou.

Program 6. deň

Po raňajkách sa vydáme smerom na sever do slonieho campu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džungli po celé stáročia. Budeme ohromení silou a obratnosťou týchto zvierat. Budeme mať možnosť vidieť i to, ako sa kúpu v rieke a relaxujú. Záujemcovia si môžu užiť i jazdu na slonoch (fakultatívna aktivita za doplatok). Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnu remeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská večera.

Program 7. deň

Po raňajkách odídeme z mesta Chiang Mai a vydáme sa smerom na juh do Lampang. Navštívime Wat Phra Dhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov v doslovnom preklade znamená „Úsvit šťastia“. Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238 – 1376). Prejdeme sa udržiavaným a atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat Sri Chrum s obrovským sediacim Budhom. Presunieme sa do mesta Phitsanulok.

Program 8. deň

Dopoludnia navštívime Wat Maha Dhat. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a presunieme sa do Bangkoku.

Program 9. deň

Po raňajkách transfer na ostrov Koh Chang. Relax na pláži.

Program 10. deň

Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program.

Program 11. deň

Oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program.

Program 12. deň

Presun na letisko v Bangkoku a odlet do Viedne.

Program 13. deň

Prílet do Viedne.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096| IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2017, Všetky práva vyhradené | pondelok, 25. septembra 2017