Odlet: z Viedne, transer z Bratislavy

Termín: 15. 3. 2018 – 26. 3. 2018

Cena: 690 EUR

Program zájazdu:

1.deň: okolo obeda  stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Po prílete transfer do Betlehema, náboženský program, ubytovanie.

2.deň: Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety; presun do Jeruzalema- Západný múr (múr nárekov), hora Sion – večeradlo kostol usnutia Panny Márie,  návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto), kostolík Dominus Flevit – miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom.

3.deň: Presun do Galilee, hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej, výstup na horu Tábor /peši, alebo taxíkom za 7,–USD/, prehliadka kostola Premenenia,  Nazaret – Bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa; Kána Galilejská –  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby.

4.deň: Hora Blahoslavenstiev, Tabgha 1 – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, Genezaretské jazero Tabgha 2 – miesto Primátu sv. Petra, Kafarnaum – dom
sv. Petra a miestna synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby
sv. Petra.

5. deň: Po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto Jericho, Hora pokušenia. Pre záujemcov je fakultatívny výlet Massada a Qumran. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania na pobreží Ein Boquek. Odchod cez Eilat do letoviska Nuweiba v Egypte. Ubytovanie. Nočný výstup na Horu Sinaj / Mojžišova Hora/

6. deň: ráno zastávka v kláštore sv. Kataríny Alexandrijskej. Nachádza sa v južnej časti Sinajského poloostrova vo výške 1528 m.n.m. Odchod do letoviska Nuweiba na pobreží Červeného mora. Nuweiba je nazývaná „perlou zálivu z Aquaby“. Znamená niekoľko kilometrov dlhej bielej piesočnatej pláže, koralové útesy, neuveriteľne farebné hory a relaxačný kľud Beduinských kempov. Leží na východnom pobreží Sinajského polostrova medzi Dahabom (vzdialený 75 km) a Tabou. V stredisku nájdete dve centrá, južné (es-Sajadín) a 7 km odtiaľ vzdialené severné hlavné (južne od beduínskej dediny et-Tarabín) Nuweiba je domovom niekoľkých hotelových rezortov a turistických dediniek. Prístav každodenne ponúka prepravu lodí do Aqaby na Jordánskom pobreží. Doba cesty loďou do Jordánska z Nuweiby je cca 90 minút. Po dlhé roky je tento prístav dôležitý pre Moslimských pútnikov ako cesta do Mekky. Hory, obklopujúce Nuweibu, sú ideálne pre horskú a pešiu turistiku a bádanie. Žijú tu najmenšie motýle na svete. Hodinu cesty autom z Nuweby sa nachádza srdce Colored Canyonu. Hotelový komplex s bazénom sa  rozkladá v záhrade na súkromnej pláži. Stravovanie v Egypte – polpenzia formou švédskych stolov. Plážový servis je v cene.

7. deň: oddych pri mori.

8. deň: oddych pri mori.

9. deň: oddych pri mori.

10. deň: Po raňajkách osobné voľno. Odchod do Eilatu, pokračovanie v ceste do Betlehema. Večera, ubytovanie.

11.deň: Jeruzalem – Getsemanská záhrada a Bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/,  kostol hrobu Panny Márie, prehliadka Starého mesta – Krížová cesta (Via Dolorosa);, Bazilika Božieho hrobu, Kalvária – Golgota.

12.deň: Betlehem – Bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov. Okolo obeda transfer na letisko, odlet do Viedne  a následne transfer do Bratislavy.

V cene je zahrnuté:

  • letenka Viedeň –  Tel Aviv – Viedeň
  • 11 x hotelové ubytovanie s polpenziou 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením
  • autobusové transfery počas cesty –  klimatizovaný lux bus
  • odborný sprievodca – kňaz
  • komplexné cestovné poistenie
  • víza,  služby v Egypte
  • servisné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

  • obslužné 80 € (platí sa na mieste)
  • transfer na letisko a z letiska Viedeň 15 €

Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli, jeho koordinácia je plne v kompetencii sprievodcu.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

 

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2018, Všetky práva vyhradené | pondelok, 16. júla 2018