Program

1.deň: odlet z Viedne, prílet do Keflaviku v nočných hodinách, transfer, ubytovanie. 2.deň: raňajky, cesta južným pobrežím, pozdĺž kaskád rieky Skógá k vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey uvidíme skalnú bránu a pri mestečku Vík sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Zastávky pri splaze ľadovca Sólheimajökull, pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökul a pri vodopáde Seljalandsfoss. Návrat do hotela, nocľah. 3.deň: raňajky, cesta do atraktívnej oblasti Landmannalaugar - „dúhové hory“. Pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Unikátom je kúpeľ v lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. Návrat na ubytovanie, nocľah. 4.deň: raňajky, dnes máme vrchol programu, tzv. „zlatý trojuholník“: návšteva sídla biskupstva v Skálholt, aktívny gejzír Strokkur (vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu), vodopád Gullfoss, národný park ?ingvellir - tu sa rozostupuje európska a americká litosferická doska. Návrat na ubytovanie, nocľah. 5.deň: raňajky, možnosť plavby za pozorovaním veľrýb. Popoludní prehliadka hlavného mesta Reykjavik - radnica, parlament, kostol Hallgrímskirkja, vodojem Perlan. Večerné kúpanie v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna. Transfer na letisko, odlet z Islandu okolo polnoci. 6.deň: prílet do Viedne v ranných hodinách. Upozornenie: pri zájazdoch 9282* a 9283* je odlet z Drážďan, prílet do Prahy a pridáva sa 1 deň programu: raňajky, výlet loďou na vulkanické Vestmannské ostrovy (12 km od Islandu)-centrum rybolovu, hniezdisko morkých vtákov. Návrat na ubytovanie, nocľah.

Ubytovanie

4 x (* 5 x) v izbách s vlastným príslušenstvom v chatkách, resp. v hoteli.

Stravovanie

4 x (* 5 x) raňajky, v zájazde 9281 aj 3 x večera (dva chody).

Doprava

Letecká doprava: Viedeň - Keflavik a späť, v termínoch * Drážďany – Keflavik – Praha.

Ostatné

doprava autobusom podľa programu, 1 x kúpanie vo vyhrievanom vonkajšom bazéne, služby slovenského alebo českého sprievodcu CK, program bez vstupov, DPH. V termínoch * loď na Vestmannské ostrovy a späť, zvoz z Brna a Prahy do Drážďan a späť.

Povinné príplatky

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 185 €/os.

Priplatky

vstupné cca 12000 ISK/os. (asi 100 €) vrátane „veľrybieho safari“, Modrá lagúna 75 €/os., 3 x (*4 x) večera 100 € (*135€).

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2018, Všetky práva vyhradené | štvrtok, 21. júna 2018