Úvod

9- dňový letecký zájazd.

Perex

Salalah, miesto doposiaľ nepoškvrnené cestovným ruchom, miesto s nádhernými plážami, čistým morom, bohatou a bujnou vegetáciou, tajomnou púšťou a tradičným ománskym životom. Objavíme históriu pestovania kadidlovníkov a vydáme sa po stopách obchodníkov so vzácnym kadidlom.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfer BA – letisko – BA. 7 x ubytovanie v 5* hoteli s all inclusive (počas organizovaných výletov nie je zabezpečená strava ani občerstvenie). Miestne transfery. 3 poldenné výlety (odchod / príchod do hotela) a vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Ubytovanie

5* hotel.

Stravovanie

All inclusive. Počas organizovaných výletov nie sú zahrnuté služby all inclusive - občerstvenie ani strava.

Celková cena nezahŕňa

Príplatok za jednolôžkovú izbu 640 EUR. Počas organizovaných výletov nie sú v cene služby all inclusive. Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Viedne.

1. deň

Odlet z Viedne do Ománu.

2. deň

Prílet do Salalah. Transfer do hotela, oddych po ceste. Deň voľna na pláži s all inclusive.

3. deň

Dnes sa vydáme objavovať mesto Salalah a jeho zaujímavosti. Navštívime Múzeum kadidla, kde sa dozvieme všetko o známej kadidlovej ceste, pozrieme si zaujímavé fotografie mapujúce pôvodný život v Ománe, expozície zbraní a keramiky, dobové odevy, šperky ako i modely plachetníc. Následne sa presunieme k ovocným plantážam, kde sa pestujú okrem rôznych druhov ovocia i kokosové palmy. Urobíme si fotozastávku pri mešite Sultána Qaboosa v Haffah. Pri západe slnka si pozrieme sultánsky palác Al Husn (zvonku) a vrhneme sa do víru tradičného ománskeho trhu v Haffah, ktorý dýcha typickou arabskou atmosférou. Zvyšok dňa oddych na pláži.

4. deň

Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.

5. deň

Cesta nás zavedie do rybárskej dedinky Taqah, ktorá sa preslávila distribúciou sušených sardiniek. Navštívime hrad z 19. storočia, v minulosti slúžil ako súkromná rezidencia guvernéra. Presunieme sa do starého mesta Sumharam, momentálne slúži ako archeologický park. V minulosti bolo mesto dôležitou zastávkou na obchodných cestách. Cesta nás povedie do starého hlavného mesta regiónu Dhofar – mesta Mirbat, ktoré bolo východiskovým bodom kadidlovej cesty. Prejdeme sa starými uličkami s tradičnými domami z ílu. Navštívime hrobku islamského učenca Mohameda Bin Aliho. Cesta bude pokračovať k pohoriu Qara, kde určite stretneme zopár divých tiav čí ománskych plameniakov a rastú tu kadidlovníky.

6. deň

Byť v Ománe a nenavštíviť Rub al Khali, oblasť nazývanú aj „pustinou“ by bolo hriechom. Vyberieme sa cez pohorie Qara do púšte al Nejd, kde navštívime stratené mesto Ubar (UNESCO), tzv. pieskovú Atlantídu. Mesto bolo archeologicky objavené až v roku 1992 a podľa povesti sa jednalo o kedysi rozkvitajúce mesto, ktoré boh zničil, pretože sa jeho obyvatelia zriekli viery a dostali sa na rázcestie. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v oblasti Wadi Dawka – v parku kadidlovníkov. Jeho návšteva nás prenesie do histórie pestovania tejto dreviny.

7. deň

Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.

8. deň

Pobyt na nádhernej piesočnatej pláži v Salalah s all inclusive.

9. deň

Transfer na letisko, odlet do Viedne

Povinné doplatky

Vstupné vízum do Ománu cca 20 OMR (platí sa na mieste po prílete).

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2020, Všetky práva vyhradené | streda, 15. júla 2020