stálo na severnom póle, na južnom póle a aj na ostrove Little Diomede. Kombináciu Aljašky a Čukotky nenájdete u nikoho. Rovnako aj unikátny prechod Beringovým prieplavom. Máš odvahu? Ukáž ju na ľade a prejdi z Ruska do Ameriky po vlastných! V roku 2014 sa nám prechod nepodaril, podarí sa to teraz? Pridajte sa k tisíckam ľudí, ktorí túto cestu prešli pred vami avšak 10000 rokov dozadu.

Cena zahrňuje

2 noci v jednoduchých domčekoch Viac o ubytovaní - tu.
Arktické stany počas prechodu cez Beringovu úžinu ( špeciálny stan a spacák až do minus 70)
Sane, špeciálne lyže, personalizovaná polárna bunda
Let Viedeň – Moskva – Anadyr – Vankarem
Let Uivok – Anchorage – Viedeň
Letiskové poplatky
Plnú penziu počas prechodu ( teplé jedlo ráno a večer, drobnosti cez deň)
Letiskové transfery
Špeciálne poistenie
Spojenie cez satelitný telefón
Povolenia
Služby expedičného lídra a sprievodcu

Cena nezahrňuje

Osobné výdaje a osobnú výstroj,víza do Ruska, ESTU do USA

Program 1. deň

Odlet do Moskvy a začiatok našej fantastickej expedície. V roku 2015 sme sa dostali na ostrov Little Diomede uprostred Beringovho prielivu. Priamo pred nami bol ruský ostrov Big Diomede a dátumová línia. Všade okolo je oceľovo sfarbené more. Rusko a USA sú tak blízko pri sebe. Delí ich 2,4km. V zimných mesiacoch sa na tento ostrov dá priletieť priamo z Nome a pristáť na ľadovej runway. Čukotka je takisto štandardom v rámci ciest po Rusku a spojené zájazdy Aljaška a Čukotka tiež. Prechod po zemi je možný vždy len v chladných a mrazivých zimných mesiacoch pokiaľ je ľad dostatočne zamrznutý. Vted tu pristanete aj lietadlom. Prejsť peši z Ruska do Ameriky sa podarilo zatiaľ desiatkam tisícom ľudí, ale vtedy sa neriešila politika. Dnes? Je to športový výkon popretkávaný množstvom povolení a je dostupný len zopár klientom. Vyskúšame to spolu.

Program 2. deň

Prílet do Anadyru. Stretnutie s expedičným lídrom a celým expedičným tímom. Bezpečnostný briefing a kontrola výstroja a výzbroje. Začíname.

Program 3. deň

Prelet vrtuľníkom na severovýchod Čukotky a začiatočný bod našej expedície dedina Vankarem.

Program 4. deň

Vankarem a posledná príprava.  Psychologická a fyziologická adaptácia na nízke teploty.  Náuka o ľade, jeho rozličných formách a záludnostiach. Dávajte pozor!

Program 5. deň

Začíname prechádzať Beringovym prielivom. Drina, drina a drina. Naša expedícia prejde cca 500km. V najužšom bode má Beringova úžina 86 kilometrov. Celá oblasť je pokrytá polámaným ľadom. Z ničoho nič sa pred nami objavia tmavé miesta s nezamrznutou vodou, ktorú budeme musieť obchádzať. Tieto zradné miesta rovnako rýchlo zamrznú ako sa otvoria. Dávame si pozor a obchádzame ich.  Niekedy nás ľadové kryhy odnesú na miesto kam nechceme a budeme sa musieť vrátiť. Všetko čo vidíte okolo seba, všetko čo voláme ľad sa nepredvídateľne pohybuje  vplyvom vetra a morských prúdov. Pod vplyvom južného vetra sa ľad v prielive pohybuje rýchlosťou 7-8 km za hodinu. Našim plánom je hýbať sa každý deň 9-11 hodín v závislosti od prírodných podmienok.  Teplota vzduchu sa bude pohybovať niekde medzi -35 až 0 stupňov Celzia. Každý večer sa spojíme s centrálou, overíme si stav ľadovej pokrývky a vyberieme správnu cestu. Nebude to ľahké, ale prešli to už mnohí naši predkovia s podstatne horším vybavením.

Program 6. deň

Každodenná rutina. Zima, sneh, ľad a pukot ľadových krýh ktoré nám robia zimomriavky. Zvládneme to?

Program 7. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 8. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 9. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 10. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 11. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 12. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 13. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 14. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 15. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 16. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 17. deň

Prechod ľadovým kráľovstvom postavenom na vode.

Program 18. deň

Dnes by sme mali našu expedíciu doviesť do zdarného konca. Vkročíme na pevnú zem, na americkú pevninu. Dokázali sme to! Nocľah v hoteli, u miestnych či v stanoch podľa toho kde na pevninu vkročíme.

Program 19. deň

Príchod do civilizácie, sprcha, teplo a prelet do Anchorage. Oslava.

Program 20. deň

Odlet domov.

Program 21. deň

Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2020, Všetky práva vyhradené | , 29. novembra 2020