Hotel

Palác ajurvédy, aj tak je nazývaný tento komplex (bývalý kráľovský palác), v ktorom už pri príchode pocítite pokoj, kľud a mier. V nádhernom prostredí obklopený zeleňou ponúka svojim hosťom osobný prístup personálu a podmienky pre maximálny relax a očistu tela i duše. V komplexe nie je žiadna herňa, žiadne obchody, žiadna televízia, žiadne výdobytky modernej doby. Je jedinečným miestom, akých je na svete veľmi málo.

Letisko

Letisko Cochin vzdialené cca 100 km.

Poloha

Situovaný uprostred bujnej tropickej vegetácie, v pokojnom prostredí, obklopený horami.

Izby

Všetky izby sú zariadené v štýle, ktorý bol inšpirovaný zariadením bývalých palácov. Prihliadalo sa však na prísne pravidlá ajurvédy (žiadne rádio, TV a pod.).

Typy izieb

Heritage suite

Aktivity

Vystúpenia miestnych skupín. Knižnica.

Spa

Kalari Kovilakom ponúka ajurvédu prevedenú v jej najreálnejšej podobe. Používané byliny sú čerstvo nazbierané. Terapie sú v prísnom súlade so starovekými textami Ajurvédy. 10 miestností pre jednotlivé terapie ponúka kompletný rad procedúr. Všetko prebieha pod drobnohľadom ajurvédskeho lekára. Maséri a masérky pracujú s každým klientom osobitne od hlavy až k päte, prinášajú nový život do unavených svalov, kostí a šliach. Samozrejmosťou sú očistné kúpele a bylinná liečba.

Stravovanie

Ajurvédska kuchyňa v Kalari Kovilakom je zasvätená myšlienkam, ktoré načrtli ajurvédsky lekári pred viac ako tisíc rokmi. Potraviny sa pripravujú iba v nádobách z mosadze, železa alebo ílu. Naši kuchári vykúzlia čisté vegetariánske jedlá iba s minimom oleja a takmer bez príliš výrazného korenia alebo chilli. Prvé jedlo v Kalari sa vám môže zdať trocha nevýrazné, najmä ak ste milovníkom karí alebo upredsnostňujete chute ako sú steak – vajcia – kečup - horčica. V priebehu jedného alebo dvoch dní sa udeje niečo zvláštne. Vaše chuťové bunky zjemnia a stanú sa citlivejšími. Zrazu sa jemná chuť  čistého korenia a čerstvého tropického ovocia začnú tlačiť do popredia. Každé jedlo sa stane zmesou jemných textúr a vôní skôr ,než zaútočí chuť, na čo je väčšina z nás zvyknutá. Ešte lepšie je, že máte pocit, že musíte jesť menej a menej, aby ste sa cítili úplne nasýtení!

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2018, Všetky práva vyhradené | utorok, 25. septembra 2018