Páči sa Vám umenie? Máte radi Agathu Christie a jej detektívky? Túžite pocítiť páľavu Sahary? Chutia Vám exotické jedlá s názvami ako kushari alebo kibda? Chceli by ste sa previesť africkým metrom? Nevadilo by Vám nechať sa budiť o pol piatej ráno zmesou hlasných zvukov trúbenia, kriku a zvolávania na rannú modlitbu? Toto všetko a ešte viac môžete za pár dní zažiť, spoznať, ochutnať, pocítiť a prežiť v krajine s arabským názvom Masr. Že Vám to nič nehovorí? A čo staroveký názov Kemet? Ešte stále nič? Keď sa ale povie Egypt, už si asi každý predstaví niečo typické, napr. pyramídy. Vedeli ste ale, že tých pyramíd je v celom Egypte viac ako sto? Poďte s nami na dlhú a úžasnú cestu popri Níle. Stojí to za to!

Cena zahrňuje

9 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
raňajky
1 x nočný vlak
sprievodcu
najlepšie poistenie proti insolvetnosti
bohatý poznávací program
dopravu počas celého pobytu
asistenčné služby

Cena nezahrňuje

letiskové poplatky, víza ( kupujú sa priamo na letisku), ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, cestovné poistenie

Program 1. deň

Prílet do Káhiry, prvé dúšky egyptskej reality a dopravy, prvý dotyk s egyptskými peniazmi, nákup prvej vody a prvá socializácia s Káhirčanmi. Where are you from? Welcome to Egypt!!!! Vnoríme sa do obrovskej metropoly, ktorá udáva tón arabskému svetu. Vyše 5000 rokov histórie, vôní a chutí. Egyptu sa dostaneme pod kožu.

Program 2. deň

Odchod k jedinému doposiaľ existujúcemu starovekému divu sveta. Viete koľko pyramíd je v Gíze? Tri? Nie, je ich až 9! Vyčerpávajúci výklad, cédrová 4500 ročná solárna bárka, klaustrofobický zážitok z dusných a tmavých chodieb vo vnútri pyramídy. Z očí do očí so Sfingou, kto vydrží jej pohľad? Presun na juh do Sakkáry, prvá pyramída a pohľad na Dášurské a Abúsírske pyramídové pole. Spoločný obed medzi egyptskými palmami. Návrat do srdca 20 mil. Káhiry kde  sa pozrieme ako sa vyrába tradičný papyrus starodávnou technikou. Pre záujemcov večerná zvuková a svetelná šou v Gíze.

Program 3. deň

Alexandria je ošúchaná kozmopolitná kráska a úplne iné mesto ako zvyšok Egypta. Cornishe a staroveká knižnica v nórskej hypermodernej budove. Budeme hľadať Alexandrov hrob, povieme si príbeh o škaredej Kleopatre s vynikajúcim PR manažmentom a skončíme v zelených záhradách Montaza.

Program 4. deň

Deň plný nezabudnuteľných zážitkov v Káhire. Citadela a križiacky premožiteľ Salah ed Din, stredoveká mešita Sultána Hassana a okúzľujúca alabastrová mešita Mohamada Aliho. Egypt však nie je len moslimský, pozrieme sa aj na starobylú kresťanskú menšinu v koptskej Káhire a synagógu Ben Ezra. Staré a zaprášené Egyptské múzeum plné zlata, pokladov a múmií. Kto sa chce osobne zoznámiť s Ramzesom II?  Večerný presun na  vlakovú stanicu, z ktorej sa prekvapivo čistým ležadlovým vlakom presunieme až na úplný juh do Núbie. 

Program 5. deň

Ráno nás víta Aswan, jedinečná brána do čiernej Afriky na prvom nílskom katarakte. Teplo, vôňe, „vône“ a hlavne široké úsmevy na tmavých tvárach Núbijcov. Za blankytne modrým Nílom sa na druhej strane črtá žltý piesok Sahary. Preplavíme sa felukou, ktorá pamätá určite ešte Ramzesa II, na druhý breh, kde nasadneme na ťavy a vydáme sa na objavovanie púšte. Blízke ruiny kláštora sv. Simeona pripomínajú, že Egypt nebol a nie je len moslimský, ale aj koptský. Večerný Aswan má zvláštne kúzlo. Teplota trochu klesne (zo 40 na znesiteľnejších 32), rozžiaria sa obchodíky na trhu, miestni posedávajú na uliciach, fajčia shishu a debatujú o všetkom možnom. Večerné čaro Orientu si nenecháme ujsť.

Program 6. deň

Pokračujeme ešte viac na juh, k sudánskym hraniciam, kde pre nás prvé ranné lúče osvietia monument pýchy, sily a lásky. Abu Simbel. Hlboko v púšti, ale zároveň na brehu obrovskej priehrady. Oba chrámy sú staré 3500 rokov, ale zároveň sú ukážkou modernej techniky, keď ich pred 60 rokmi museli vedci a inžinieri zachrániť pred vodami novej priehrady a premiestnili celú skalnú horu aj s vytesanými chrámami o pár sto metrov vyššie. Najstarší fejk na svete Philae. Pozor na krokodílov!

Program 7. deň

Cestujeme údolím Nílu! Postupne prejdeme okolo ťavieho trhu a nakoniec dorazíme do Luxoru s jeho krásne nasvieteným chrámom. Nechýba Vám pred ním jeden obelisk? Ale áno, dnes je na Place de la Concorde. Stretneme Hercula Poirota v stĺpovej sieni karnackého chrámu? Uvidíme neobyčajné Sfyngy karnackého chrámu, tentokrát s hlavou kozy- koza bola totižto posvätné zviera boha Amona. Pečené holuby nám budú padať do úst.

Program 8. deň

Skoro ráno sa prepravíme na Západný breh do krajiny mŕtvych. Údolie kráľov skrýva 62 hrobiek. Maličká hrobka faraóna Tutanchamóna objavená v roku 1922 anglickým archeológom a egyptológom Howardom Carterom je najvýznamnejším egyptským náleziskom všetkých čias. Egyptský klenot- chrám kráľovnej Hatšepsut, ktorú mnohí považovali nielen za prvú kráľovnu v histórii ale zároveň za prvú ženu, ktorá sa stala faraónom. Máte záujem zaobstarať si zaručene pravú starožitnú alabastrovú nádobku na vonné oleje alebo pravý papyrus? Nech sa páči....ale určite zjednávajte cenu. Poobedňajší presun k Červenému moru.

Program 9. deň

Celodenný zaslúžený relax pri mori.

Program 10. deň

Oddych pri Červenom mori.

Program 11. deň

Ráno presun na letisko a odlet domov. Zvítanie sa s rodinou a priateľmi a zdieľanie krásnych zážitkov. Na konci našej cesty, keď už nastupujeme do lietadla, unavení slnkom a s hlavou preplnenou letopočtami, zážitkami a dojmami sa snažíme sumarizovať, čo všetko sme vlastne videli a zažili, a s potešením zisťujeme, že sme sa zaľúbili. Do Egypta, do jeho púšte, do modrého Nílu, ale hlavne do egyptskej pohostinnosti a úprimného úsmevu Egypťanov, ktorý nás spolu s výkrikmi „Welcome to Egypt, my friend!“ bude v duchu sprevádzať ešte veľmi dlho.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2019, Všetky práva vyhradené | streda, 23. októbra 2019