Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe ale v severnej Afrike. Európa bola pri Rimanov nepodstatná zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku.

Cena zahrňuje

vnútroštátne prelety v rámci Alžírska
ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách*
alžírske all inclusive stravovanie ( plná penzia a nealko nápoj ku každému hlavnému jedlu, pitný režim 1l balenej pitnej vody denne)
letiskové transfery v Alžírsku
program podľa popisu
vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií
miestne dane a poplatky
slovenského sprievodcu
organizačné zabezpečenie víz
asistenčné služby CK
najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahrňuje

letiskové poplatky, cestovné poistenie

Program 1. deň

Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojim francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou. Mesto sa nazýva aj bielym mestom. Je toto najkrajšie mesto severnej Afriky? Pamätník nezávislosti od Francúzov, mešita El Jedid, koloniálna Grand Post. Pozrieme sa do štvrte Kasbah. Večer si pri skvelej káve pozrieme najväčší severoafrický prístav. Alžír vás jednoznačne prekvapí.

Program 2. deň

Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

Program 3. deň

Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

Program 4. deň

Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatych saharských miest pod patronátom UNESCO. Mesto s berberskou kultúrou a úzkymi uličkami. Bez GPS sme tu stratení! Staré hradby, ulice, domy, trhy, mešity, hrobky.

Program 5. deň

Prehliadka údolia MZab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

Program 6. deň

Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

Program 7. deň

Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

Program 8. deň

Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s našim sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

Program 9. deň

Transfer na letisko a odlet/ prílet domov.

NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ

CACK ŠARIŠ – je zapísaná v Živnostenskom registri č. 708-14581 | IČO: 37469096 | IČ DPH: 1023448294 | Námestie slobody 56, 083 01 Sabinov, Slovensko
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Prešovský kraj, Obrancov mieru 6, 080 01 Prešov | Informácie o ochrane osobných údajov

© CACK ŠARIŠ 2002 – 2019, Všetky práva vyhradené | streda, 23. októbra 2019